Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Gołdapi powstaje drogowe przejście dla tirów

Trwają przygotowania do uruchomienia ruchu towarowego na przejściu Gołdap-Gusiew

Trwają intensywne przygotowania do uruchomienia ruchu towarowego na polsko-rosyjskim przejściu granicznym Gołdap-Gusiew.

Prace potrwają do listopada. Wtedy ma się zakończyć budowa i wyposażenie terminala. Żeby jednak przejechały tam pierwsze tiry, niezbędne będzie porozumienie międzyrządowe, które poszerzy status przejścia. Trzeba też będzie zwiększyć obsadę kadrową służb granicznych, dotyczy to zarówno polskiej jak i rosyjskiej strony.

Ponadto, w tej chwili, droga prowadząca do przejścia po stronie rosyjskiej nie spełnia norm wymaganych przy tak ciężkich środkach transportu. Trzeba ją więc zmodernizować. Problem ma być rozwiązany w najbliższych miesiącach.

Radio Olsztyn dowiedziało się, że po otwarciu dla samochodów ciężarowych przejścia Gołdap-Gusiew służby celne po obydwu stronach granicy będą działały według wcześniej ustalonych zasad. Chodzi między innymi o korzystanie z systemu e booking-bus, wspólne mierzenie czasu przekraczania granicy i uruchomienie zielonego korytarza na przejściu Gronowo-Mamonowo. (grab/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, TIR
Mniej Rosjan robi zakupy na Warmii i Mazurach

Rosyjskie embargo na wieprzowinę oraz wydarzenia na Krymie mają swój oddźwięk również na Warmii i Mazurach. Polacy w ramach umowy o tzw. małym ruchu granicznym jeżdżą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV