Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Iławie powstaje port

makieta portu w Iławie, fot. www.powiat-ilawski.pl

Nowoczesny port śródlądowy powstaje nad Jeziorakiem w Iławie. Właśnie rozpoczęły się pierwsze prace. W porcie będzie pełna infrastruktura służąca do obsługi szlaku wodnego.

Między innymi instalacje do odbioru ścieków, panele solarne, a nawet 89-metrowej długości molo. Obiekt zostanie też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Starosta powiatu iławskiego Maciej Rygielski podkreśla, że port powstanie w sąsiedztwie największej w kraju wyspy śródlądowej – Wielkiej Żuławy.

W porcie będą stanowiska cumownicze nie tylko dla małych łódek, ale również dla statków pasażerskich i towarowych. Całość ma powstać do końca przyszłego roku. Zdaniem władz powiatu nowoczesny port z pewnością zwiększy atrakcyjność turystyczną regionu.

Port ma powstać do końca przyszłego roku. Inwestycja będzie kosztować 12 milionów złotych. Ponad 9 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Dodajmy że Jeziorak jest najdłuższym polskim jeziorem. Ma ponad 27 i pół kilometra długości. Natomiast znajdująca się na nim wyspa ma ponad 32 kilometry kwadratowe powierzchni. (rch/as)

makieta portu w Iławie, www.powiat-ilawski.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w port
Lód opóźnia wypłynięcie statków

Elbląski Port Morski czeka na rozpoczęcie pracy. Wszystko opóźniła przedłużona zima. Rok temu już pod koniec marca do Elbląga przypłynęły pierwsze barki. Tym razem początek sezonu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV