Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Iławie stanie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej

Urząd miasta w Iławie. Fot. Ł. Węglewski

W Iławie powstanie pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. W czerwcu, na ostatniej przed wakacjami sesji, radni podjęli uchwałę popierającą ten pomysł.

W ubiegłym tygodniu członkowie miejskiej Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów pozytywnie zaopiniowali przedłożony przez burmistrza Adama Żylińskiego projekt uchwały. Dotyczy on zmian w tegorocznym budżecie miasta i dopisanie punktu zakładającego pozyskanie 10 tysięcy złotych na budowę pomnika.

– Dziś radni większością głosów przegłosowali proponowane przesunięcia budżetowe – powiedział Polskiemu Radiu Olsztyn przewodniczący rady miasta w Iławie Wojciech Szymański.

00:00 / 00:00

Inicjatorami budowy pomnika było czterech radnych z różnych ugrupowań i ponieważ pomysł nie spotkał się ze sprzeciwem uznano, że uhonorowanie osób, które zginęły w trakcie wykonywania obowiązków służbowych jest potrzebne. Za przeznaczeniem 10 tysięcy złotych na budowę pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej w Iławie głosowało 15 radnych, 2 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Wstępne plany zakładają powstanie pomnika przed 10 kwietnia przyszłego roku, czyli przed kolejną rocznicą katastrofy smoleńskiej.

 

(grab/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, Iława, katastrofa Smoleńska, pomnik
Władze Olsztyna nie chcą likwidować „szubienic”

Nie będzie rozbiórki ani przenosin pomnika autorstwa rzeźbiarza Xawerego Dunikowskiego, tzw. "szubienic" - takie jest jednoznaczne stanowisko władz Olsztyna. Monument powstał w latach 50. XX wieku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV