DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

W Japonii zakończyły się przedolimpijskie regaty żeglarskie. Sprawdź, jak sobie poradziły zawodniczki z Warmii Mazur

Z udziałem 12 reprezentantów Polski w Japonii zakończyły się przedolimpijskie regaty żeglarskie.

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński AZS-u Gdańsk zajęli trzecie miejsce w klasie 49er. Na najniższym stopniu podium w windsurfingowej klasie RS:X stanął także ich klubowy kolega Piotr Myszka. Natomiast Agnieszka Skrzypulec z Pogoni Szczecin i Jolanta Ogar z UKŻ Wiking Toruń zajęły trzecie miejsce w klasie 470.

W Japonii ścigały się Agata Barwińska z MOS Iława i Madeleine Zielińska z AZS UWM Olsztyn. Po 10 wyścigach w klasie Laser Radial, w których startowało 40 zawodniczek, iławianka ostatecznie uplasowała się na 18. lokacie.

Agata Barwińska przez cały czas była mniej więcej w środku stawki. Natomiast inna reprezentantka Polski Magda Kwaśna pod koniec zawodów awansowała z 35. na 32. pozycję. Zarówno Agata Barwińska, jak i Magda Kwaśna zostały pod koniec lipca powołane do kadry olimpijskiej, jednak wciąż walczą o przepustkę do Tokio.

Z kolei Madeleine Zielińska z AZS UWM Olsztyn i jej partnerka Kinga Łoboda zajęły w klasie 49erFX ostatecznie zajęły przedostatnią 22. pozycję.

Autor: K.Piasecka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w sport, regaty, olimpiada
Reprezentantki Polski testują akwen przyszłorocznych igrzysk w Tokio. W regatach startują dwie zawodniczki z Warmii i Mazur

12 reprezentantów Polski ściga się w Enoshimie w regatach Olympic Test Event, które są sprawdzianem żeglarskim przed igrzyskami w Tokio. W Japonii biało-czerwoni rywalizować będą w...