Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W jeziorze Kortowskim znaleziono ciało mężczyzny. To zaginiony student UWM

Jezioro Kortowskie w Olsztynie. Fot. Marek Lewiński

Ciało studenta pływające w pobliżu mola przy jeziorze Kortowskim nad ranem zauważyła przypadkowa osoba. Na miejsce natychmiast przyjechały służby ratunkowe i policja.

– Ciało mężczyzny zidentyfikowała rodzina. To zaginiony student UWM – potwierdza starszy sierżant Anna Balińska z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Policjanci z wydziału kryminalnego zakończyli już pracę na miejscu zdarzenia. Wcześniej straż pożarna i policja przeszukiwały brzeg i dno jeziora Kortowskiego. Do poszukiwań Mirosława Pazia użyto także sonaru. W najbliższym czasie przeprowadzona zostanie natomiast sekcja zwłok, która pomoże w wyjaśnieniu dokładnych przyczyn śmierci.

Informacja o odnalezieniu ciała Mirosława Pazia szybko rozeszła się między studentami Uniwersytetu. Twierdzą, że przestroga dla innych. – Niedawno miałyśmy imprezę, były 4 przyjaciółki. Odprowadziłyśmy jedną z nich na tramwaj, ale nie miałyśmy gwarancji, że nie stanie się jej coś po wyjściu z niego – mówiła jedna ze studentek, które w Kortowie spotkał reporter Polskiego Radia Olsztyn. – Miał wracać do domu, myślę, że to nie jest wina jego znajomych, z którymi imprezował. To, że poszedł gdzie indziej to naprawdę nie jest ich wina – dodała kolejna studentka.

Student zaginął w środę (15 marca) na terenie olsztyńskiego kampusu. Według zeznań świadków około godziny 22 wyszedł z imprezy w jednym z akademików. Niewykluczone, że pokłócił się z dziewczyną. Miał iść prosto do domu.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego.

(ls/podbiel/kpias/mlewin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, zaginiony, UWM, Kortowo
Tragedia w parku Traugutta w Elblągu. Nie żyje mężczyzna, którego porwał nurt Kumieli

46-letni mężczyzna wszedł do rzeki Kumieli i został porwany przez silny nurt. Zauważył to przechodzień, który wezwał służby ratunkowe. Przybyli na miejsce strażacy wydobyli 46-latka z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV