Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Kisielicach powstaną „pajęczyny” i droga na cmentarz

Tak wygląda plac zabaw z linarium w Grudziądzu

Budowa ekologicznego, otulonego bujną roślinnością linarium, czyli placu zabaw z tzw. pajęczynami do wspinaczki oraz realizacja pierwszego etapu przebudowy ulicy Cmentarnej – to przedsięwzięcia, jakie z wydatnym udziałem środków unijnych zrealizuje gmina Kisielice. Samorząd pozyskał wsparcie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Podpisanie umów nastąpi 13 listopada. Tego dnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie z władzami samorządu województwa spotka się także wielu innych beneficjentów unijnej pomocy, by sfinalizować  starania o dotacje z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

„Budowa ekologicznego linarium w miejscowości Kisielice” – to pierwsze z przedsięwzięć. Jego wartość szacuje się na 166 tysięcy złotych, natomiast wartość dofinansowania to 104 tysiące złotych.

Planowane zadanie dotyczy zagospodarowania turystycznego terenu zlokalizowanego w centrum Kisielic w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego placu zabaw przy promenadzie spacerowej przy Al. Wojska Polskiego – przybliża szczegóły Urząd Miejski w Kisielicach.

Kolejne przedsięwzięcie, do którego dołoży Unia Europejska, to realizacja pierwszego etapu przebudowy ulicy Cmentarnej w Kisielicach. Szacunkowa wartość zadania, którego realizację planuje się na przyszły rok, to 146 tysięcy złotych, natomiast wartość zewnętrznego wsparcia to 93 tysiące złotych. W miejscu obecnej drogi gruntowej powstanie nawierzchnia z kostki betonowej. Celem inwestycji jest usprawnienie i ułatwienie dostępu do cmentarza komunalnego od strony wschodniej, poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu oraz skrócenie czas dojazdu- to szczegóły przekazane przez kisielicki urząd.

Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Była pijana, jechała pod prąd i czołowo zderzyła się z ciężarówką

Policjanci zatrzymali 49-latkę, która nocą spowodowała zagrożenie w ruchu na olsztyńskiej ulicy Synów Pułku. Według świadków, kobieta nie reagowała na ostrzeżenia innych kierowców, gwałtownie przyspieszyła i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV