Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W kwietniu mamy jeszcze dwie niedziele handlowe

Dziś (14 kwietnia) sklepy są otwarte. Jest to niedziela poprzedzająca Wielkanoc, której zakaz handlu nie obejmuje. Niedziela po świętach – 28 kwietnia – również będzie handlowa.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu – ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje, m.in. w cukierniach, lodziarniach, w kwiaciarniach, sklepach z prasą, kawiarniach, na stacjach paliw płynnych.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara od 1 do 100 tysięcy złotych, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

Redakcja: Ł.Węglewski za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w handel, zakupy
Sąd Okręgowy w Olsztynie uniewinnił przedsiębiorczynię z Węgorzewa. Zarzucono jej łamanie zakazu handlu w niedzielę

Inspektor Pracy Państwowej Inspekcji Pracy wystąpił do sądu z wnioskiem o ukaranie prezes jednej z lokalnych spółek w Węgorzewie. Katarzyna M. została obwiniona o to, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV