Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W lasach przybywa odpadów. Kolejni leśni śmieciarze zatrzymani

Fot. Łukasz Węglewski

Piękny i czysty las to widok, jakiego oczekujemy wybierając się tam na wycieczkę lub spacer. Tym bardziej niepokoją dane, że w lasach przybywa śmieci.

W całej Polsce na sprzątanie terenów leśnych z różnych odpadów wydaje się rocznie 20 mln złotych, na Warmii i Mazurach 1,5 miliona. Kilka dni temu we współpracy z policją strażnicy z Nadleśnictwa w Mrągowie ustalili takiego „leśnego śmieciarza” – informuje Adam Pietrzak, rzecznik Regionalnej Dyrekcji lasów Państwowych w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Jak dodaje Adam Pietrzak lasy w coraz większym stopniu są monitorowane i coraz łatwiej namierzyć osoby, które zostawiają tam odpady.

00:00 / 00:00

Kary za zaśmiecanie lasów mogą być dotkliwe, od 500 złotych do kilku tysięcy, jeśli sprawa trafi do sądu. Szacuje się, że każdego roku leśnicy usuwają z lasów w Polsce tyle śmieci, że wypełniłyby one tysiąc wagonów kolejowych.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, śmieci, leśnicy, Adam Pietrzak
Nie będzie podwyżki cen za wywóz śmieci w Gołdapi. Jakie zmiany wprowadzili jeszcze radni?

Nie zgodzili się na podwyżkę cen za wywóz śmieci, wprowadzili jednak strefę płatnego parkowania. W Gołdapi obradowali radni miejscy. Projekt uchwały w sprawie nowych stawek za...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV