Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Lidzbarku Warmińskim powstanie nowe rondo. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu

Za 4,8 mln zł powstanie rondo przy ul. Orła Białego w Lidzbarku Warmińskim, która jest odcinkiem drogi krajowej nr 51. W piątek podpisano umowę na realizację tej inwestycji w ramach programu likwidacji miejsc niebezpiecznych.

Rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Karol Głębocki poinformował, że nowe rondo powstanie w miejsce obecnego skrzyżowania ul. Orła Białego (leżącej w ciągu DK 51) z ul. Wyszyńskiego.

Ma poprawić bezpieczeństwo i płynność przejazdu. Zgodnie z umową, firma Budokop ma zrealizować  przedsięwzięcie w ciągu 26 tygodni. Całkowity koszt robót sięga 4,85 mln zł, z czego ponad 358 tys. zł pokryje gmina Lidzbark Warmiński, w związku z budową oświetlenia ulicznego i przebudową sieci wodociągowej. Powstanie rondo z trzema wlotami, a także m.in. chodniki i ścieżki rowerowe. Przebudowa ma poprawić bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego, poprzez dostosowanie parametrów tego odcinka DK 51 do obecnie wymaganych standardów.

Według GDDKiA, dotychczasowe natężenie ruchu w tym miejscu uniemożliwia m.in. bezpieczne włączanie się do ruchu z ulic podporządkowanych i przyczynia do tworzenia kolejek pojazdów w kierunku centrum miasta.

Z danych olsztyńskiej GDDKiA wynika, że w ostatnich latach w woj. warmińsko-mazurskim w ramach programu likwidacji miejsc niebezpiecznych wykonano 13 zadań o łącznej wartości 24 mln zł. Trwa realizacja pięciu zadań o wartości 54 mln zł – m.in. budowa ronda w Giżycku i mostu w Starych Jabłonkach. Kolejne inwestycje są na etapie przetargów lub opracowywania dokumentacji technicznej. 

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, GDDKiA, rondo
Zmiana organizacji ruchu przy Dworcu Głównym i ul. Towarowej w Olsztynie

Rusza kolejny etap prac na przebudowywanej ul. Towarowej w Olsztynie. Jezdnia w obrębie skrzyżowania zostanie zawężona do dwóch pasów, po jednym dla każdej ze stron. Ruchem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV