Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W lutym referendum ws. odwołania wójta Dąbrówna

Referendum w gminie Dąbrówno zaplanowano na 19 lutego

Na Warmii i Mazurach szykuje się kolejne referendum – tym razem chodzi o gminę Dąbrówno niedaleko Ostródy.

Część mieszkańców gminy chce odwołania wybranego ponad 2 lata temu wójta Piotra Zwalińskiego. Inicjatorzy zarzucają wójtowi złe zarządzanie gminą, niespełnienie obietnic wyborczych, mobbing i nepotyzm. Wójt tłumaczy, że kiedy próbował wyjaśnić sprawę usłyszał, że to głos społeczeństwa, a osoby odpowiedzialne za zorganizowanie referendum nie mają dokumentów, które mogłyby potwierdzić te tezy.

Inicjatorzy referendum zebrali wymaganą liczbę podpisów. Dokumenty zostały już rozpatrzone przez komisarza wyborczego w Elblągu, który informację o referendum ogłosił w dzienniku urzędowym województwa warmińsko-mazurskiego. Zwyczajowo powiadomiono też mieszkańców gminy. Teraz komisarz powoła komisję gminną i komisje obwodowe, do których wejdą przedstawiciele inicjatorów referendum i wójta. Aby referendum było ważne do urn musi pójść 3/5 osób, które wzięły udział w głosowaniu podczas wyborów samorządowych. Referendum w gminie Dąbrówno zaplanowano na 19 lutego.

Posłuchaj relacji Kinga Grabowska

00:00 / 00:00

Referendum w gminie Dąbrówno zaplanowano na 19 lutego.

 

(kgr/bsc)

 

 

(grab/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum, gmina, wójt
Wójt Gietrzwałdu usłyszał prokuratorskie zarzuty

Prawie 200 zarzutów dotyczących niedopełnienia obowiązków polegających na podrabianiu projektów decyzji administracyjnych postawiła prokuratura wójtowi Gietrzwałdu Marcinowi S. Dokumenty miał podrabiać jako urzędnik, jeszcze zanim został...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV