Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W maju odbędą się główne uroczystości 100-lecia PCK. Dziś podpisano akt inicjujący jubileusz

Fot. Maja Kwiatkowska

Sto lat temu powstał Polski Czerwony Krzyż. Uroczystości zaplanowano także na Warmii i Mazurach. Główne odbędą się w maju, ale już dziś władze PCK w regionie wraz z przedstawicielami samorządu regionu, wojewody i prezydenta podpisały akt inicjujący jubileusz.

Jesteśmy najdłużej istniejącą w Polsce organizacją charytatywną i mamy wiele zadań – podkreśliła Dorota d’Aystetten, dyrektorka warmińsko-mazurskiego oddziału okręgowego PCK.

Wraz z Rzeczpospolitą powstało towarzystwo Polskiego Czerwonego Krzyża. Pomagamy, zajmujemy się promocją krwiodawstwa, opieką nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi. Zajmujemy się pomocą humanitarną, pierwszą pomocą.

00:00 / 00:00

Mamy też plany na przyszłość, chcielibyśmy powołać zorganizowany wolontariat – mówi Julian Osiecki, prezes zarządu PCK w regionie.

Wolontariat, który powinien być w szkołach podstawowych, średnich i oczywiście na uczelniach wyższych. Przecież ta młodzież wolontariacka mogłaby pójść do tych starszych ludzi, posiedzieć i poczytać książkę, czy po prostu skontaktować się z tym człowiekiem, który tego oczekuje.

00:00 / 00:00

Z okazji stulecia PCK w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie otwarto wystawę obrazującą osiągnięcia organizacji, a także pamiątki – między innymi guziki polskich żołnierzy – ofiar zbrodni katyńskiej.

Fot. Maja Kwiatkowska

Fot. Maja Kwiatkowska

Fot. Maja Kwiatkowska

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pck, jubielusz
Warmia i Mazury z rekordowym wykorzystaniem środków i pomocy żywnościowej dla najuboższych

W programie "Pomoc żywnościowa na lata 2014-2020" uczestniczy 109 gmin, w minionym roku do potrzebujących w regionie trafiło ponad 5 tysięcy ton żywności o wartości 25...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV