Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
IMIENINY: Antonii, Ignacego, Wiktora
EUR: 4.2449 CHF: 3.6914
USD: 3.6004 GBP: 4.7889
Logowanie
 

W maju triathloniści znów będą rywalizować w Olsztynie

Elemental Triathlon Olsztyn, fot. Łukasz Węglewski

Czy biegacze, pływacy i kolarze w jednym są gotowi na rozpoczęcie sezonu triathlonowego? Jeżeli nie mogą doczekać się swoich letnich startów, już teraz mogą zapisać się na zawody Elemental Tri Series w Olsztynie.

Inauguracja cyklu, a dla niektórych zawodników całego sezonu, odbędzie się 14 maja w stolicy Warmii i Mazur. Trasy tegorocznych zawodów będą podobne do tych z ubiegłego roku. Dla dystansu olimpijskiego w pływaniu będą to dwie pętle, a dla sprinterskiego jedna. Krótka pętla (długości 250 metrów) zaplanowana została natomiast dla dystansu super sprinterskiego.

Trasa kolarska będzie identyczna jak w ubiegłych latach. Zawodnicy będą mieli do pokonania 10-kilometrową pętlę wzdłuż ulicy Sielskiej. Na dystansie super sprinterskim będą mieli do pokonania jedną pętlę, sprinterzy przejadą nią 20 kilometrów, a olimpijczycy pokonają ja czterokrotnie – wymienia Filip Szołowski, organizator cyklu.

Podobnie będzie w przypadku części biegowej, która będzie odbywała w okolicach trasy kolarskiej. Zawodnicy, w zależności od dystansu, będą mieli do pokonania trasę długości 2,5 km, 5 km lub 10 km.

Centrum zawodów zlokalizowane zostanie w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Ukiel, gdzie również zorganizowana zostanie strefa zmian. Zawodnicy podkreślają, że w Olsztynie mogą spotkać się z najlepszymi traithlonistami w kraju i z nimi rywalizować. Dodajmy, że w ubiegłym roku tylko na dystansie olimpijskim w stolicy Warmii i Mazur wystartowało prawie 400 zawodników.

Elemental Tri Series rozpocznie się w Olsztynie 14 maja. Następnie triathloniści będą mogli spróbować swych sił w Augustowie (11 czerwca), Blachowni koło Częstochowy (30 lipca) oraz w Białymstoku (20 sierpnia).

Posłuchaj rozmowy Katarzyny Piaseckiej z organizatorem zawodów Filipem Szołowskim

Elemental w Olsztynie

(mswin/ls)

Magdalena Mielnik – zwyciężczyni zawodów w 2016 roku

Elemental Triathlon Olsztyn, fot. Łukasz Węglewski

Elemental Triathlon Olsztyn, fot. Łukasz Węglewski

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w pływanie, Olsztyn, Ukiel, kolarstwo, bieganie, sielska, Triahlon, Tri Serier, Elemental, Dystans olimpijski, Filip Szołowski
Olsztyn przygotowuje się do rozbudowy linii tramwajowej

208 milionów złotych - tyle ma kosztować drugi etap rozbudowy linii tramwajowej w Olsztynie. Miasto złożyło wniosek do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, by otrzymać unijne dofinansowanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV