Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
IMIENINY: Małgorzaty, Marty, Nikifora
EUR: 4.2977 CHF: 4.0375
USD: 4.0899 GBP: 5.086
Logowanie
 

W maju triathloniści znów będą rywalizować w Olsztynie

Elemental Triathlon Olsztyn, fot. Łukasz Węglewski

Czy biegacze, pływacy i kolarze w jednym są gotowi na rozpoczęcie sezonu triathlonowego? Jeżeli nie mogą doczekać się swoich letnich startów, już teraz mogą zapisać się na zawody Elemental Tri Series w Olsztynie.

Inauguracja cyklu, a dla niektórych zawodników całego sezonu, odbędzie się 14 maja w stolicy Warmii i Mazur. Trasy tegorocznych zawodów będą podobne do tych z ubiegłego roku. Dla dystansu olimpijskiego w pływaniu będą to dwie pętle, a dla sprinterskiego jedna. Krótka pętla (długości 250 metrów) zaplanowana została natomiast dla dystansu super sprinterskiego.

Trasa kolarska będzie identyczna jak w ubiegłych latach. Zawodnicy będą mieli do pokonania 10-kilometrową pętlę wzdłuż ulicy Sielskiej. Na dystansie super sprinterskim będą mieli do pokonania jedną pętlę, sprinterzy przejadą nią 20 kilometrów, a olimpijczycy pokonają ja czterokrotnie – wymienia Filip Szołowski, organizator cyklu.

Podobnie będzie w przypadku części biegowej, która będzie odbywała w okolicach trasy kolarskiej. Zawodnicy, w zależności od dystansu, będą mieli do pokonania trasę długości 2,5 km, 5 km lub 10 km.

Centrum zawodów zlokalizowane zostanie w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Ukiel, gdzie również zorganizowana zostanie strefa zmian. Zawodnicy podkreślają, że w Olsztynie mogą spotkać się z najlepszymi traithlonistami w kraju i z nimi rywalizować. Dodajmy, że w ubiegłym roku tylko na dystansie olimpijskim w stolicy Warmii i Mazur wystartowało prawie 400 zawodników.

Elemental Tri Series rozpocznie się w Olsztynie 14 maja. Następnie triathloniści będą mogli spróbować swych sił w Augustowie (11 czerwca), Blachowni koło Częstochowy (30 lipca) oraz w Białymstoku (20 sierpnia).

Posłuchaj rozmowy Katarzyny Piaseckiej z organizatorem zawodów Filipem Szołowskim

Elemental w Olsztynie

(mswin/ls)

Magdalena Mielnik – zwyciężczyni zawodów w 2016 roku

Elemental Triathlon Olsztyn, fot. Łukasz Węglewski

Elemental Triathlon Olsztyn, fot. Łukasz Węglewski

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w pływanie, Olsztyn, Ukiel, kolarstwo, bieganie, sielska, Triahlon, Tri Serier, Elemental, Dystans olimpijski, Filip Szołowski
Olsztyn przygotowuje się do rozbudowy linii tramwajowej

208 milionów złotych - tyle ma kosztować drugi etap rozbudowy linii tramwajowej w Olsztynie. Miasto złożyło wniosek do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, by otrzymać unijne dofinansowanie...

Zamknij