Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W maju zastrzelił mężczyznę. 23-latek trafi na obserwację psychiatryczną

Fot. fotolia.pl

Mężczyzna, który w maju zastrzelił w centrum Olsztyna 89-letniego lekarza, trafi na obserwację psychiatryczną. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury w tej sprawie – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Obserwacja 23-latka potrwa cztery tygodnie. Dopiero po niej lekarze sporządzą opinię dotyczącą poczytalności  sprawcy i możliwości postawienia go  przed sądem za zastrzelenie starszego mężczyzny. Ciało 89-letniego lekarza z ranami postrzałowymi głowy odkrył pod koniec maja pracownik miejskiej pływalni w centrum miasta. Sprawcy szukano kilka tygodni, specjalny zespół policjantów ustalił, że zabójstwa dokonał niekarany wcześniej 23-latek.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego zabezpieczono broń, amunicję i czarny proch. Według nieoficjalnych informacji 23-latek zabił lekarza przypadkowo, ponieważ chciał „wypróbować siebie i broń”, chciał sprawdzić, czy z broni czarnoprochowej jest w stanie zabić i czy on sam jest do tego zdolny. 23-latek miał się w ten sposób przygotowywać do masowej masakry w dniu swoich urodzin – został zatrzymany kilka dni wcześniej. 89-letni lekarz został zastrzelony, ponieważ akurat był w pobliżu.

Zatrzymany nie przyznaje się do winy. Wcześniej rzecznik prokuratury informował, że złożył on „wyjaśnienia odbiegające od ustaleń faktycznych”. Jeśli 23-latek stanie przed sądem, będzie mu groziło dożywocie.

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zabójstwo, prokuratura okręgowa, Krzysztof Stodolny, broń czarnoprochowa
Zamieszanie wokół rozbudowy Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Czy wykonawca próbował wyłudzić prawie 20 mln złotych?

Śledczy przyglądają się rozbudowie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. Istnieje podejrzenie próby wyłudzenia ponad 19 milionów złotych podczas przetargu. Czy doszło do przestępstwa - to...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV