Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Markusach pogotowie przeciwpowodziowe. Pasłęk bez wody pitnej

Sytuacja powodziowa w regionie nadal jest bardzo poważna. Poziomy wód jeziora Druzno oraz rzek Balewka, Dzierzgoń i Kanału Modrego oscylują w granicach stanu alarmowego. W jeziorze  to 590, a w rzekach 600 cm.

Najbardziej stabilna sytuacja panuje na rzece Wąskiej, gdzie rano poziom wody wynosił 510 centymetrów (stan ostrzegawczy to 620 cm) i na rzece Tynie – 571 centymetrów (poziom ostrzegawczy – 570 cm). Wprawdzie niepokoi  znaczne rozmiękczenie wałów przeciwpowodziowych, ale ubiegłej nocy woda zaczęła powoli powoli opadać.

W Pasłęku w dalszym ciągu woda nie nadaje się do spożycia. Nadaje się jedynie do celów gospodarczych, porządków, czy spłukiwania toalet, ponieważ w badanych próbkach znaleziono groźne bakterie z grupy coli. Cały czas trwa jej uzdatnianie i płukanie instalacji.

Ostatnie prognozy pogody dają nadzieję na systematyczną poprawę sytuacji. Stan alarmowy o 8 centymetrów przekroczony jest na Drwęcy w miejscowości Rodzone. Jednak według IMGW, woda będzie opadać.

W powiecie iławskim podwyższone są stany rzek Sandeli i Elszki, które przepływają przez Lubawę oraz Łazienki Miejskie i osiedle Nad Jezionką. Sytuacja jest jednak stabilna i woda systematycznie opada.

 

Autor: KKantor
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w woda, Pasłęk, Drużno, Markusy, poziom wód
Alarm przeciwpowodziowy nadal obowiązuje w gminie Markusy

W podelbląskiej gminie Markusy stan pogotowia przeciwpowodziowego został przedłużony do poniedziałku. Mimo, że stan rzek Dzierzgonki, Balewki i Tyny lekko się obniża, to nadal istnieje zagrożenie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV