Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Muzeum Warmii i Mazur zaprezentowano nabytki z 2018 roku

Olsztyn. Muzeum Warmii i Mazur. Fot. Łukasz Węglewski

W salach kopernikowskich olsztyńskiego odbył się specjalny pokaz ubiegłorocznych nabytków i obiektów zakonserwowanych w Muzeum Warmii i Mazur w 2018 roku.

Na wystawie zaprezentowanych zostało dwieście obiektów, wśród nich reprodukcja Bitwy pod Heilsbergiem w 1807 roku Antona Hoffmana, pochodząca z ok. 1907 roku. Dzieło malarza szkoły monachijskiej ma prawie 6 metrów długości i blisko 3 metry wysokości. Jak poinformował dyrektor Muzeum Warmii i Mazur Piotr Żuchowski, obraz kupiono za 185 tysięcy złotych, a część tej kwoty pochodzi z budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Premierowa prezentacja obrazu odbędzie się 10 czerwca – w rocznicę bitwy.

Na wystawie w olsztyńskim zamku ukazano także obiekty archeologiczne z II okresu epoki brązu z okolic Kosynia i Praslit w gminie Dobre Miasto, znalezione podczas wykopalisk przeprowadzonych przez Muzeum Warmii i Mazur we współpracy z Gminą Dobre Miasto. Nie zabrakło również ikon przekazanych Muzeum przez Warmińsko-Mazurski Urząd Celno-Skarbowy w Olsztynie. Ponadto można było zobaczyć m.in. monety Cesarstwa Rzymskiego, czasopisma czy przedmioty codziennego użytku z początków XX wieku.

W Muzeum Warmii i Mazur była Kinga Grabowska – posłuchaj

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Muzeum Warmii i Mazur
Muzeum Warmii i Mazur zaprezentuje nabytki pozyskane w 2018 roku

Jutro w Muzeum Warmii i Mazur w salach kopernikowskich zamku w Olsztynie odbędzie się pokaz nabytków pozyskanych i zakonserwowanych w 2018. Zaprezentowane zostaną np. monety cesarstwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV