Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
IMIENINY: Leoncjusza, Michała, Renaty
EUR: 4.2812 CHF: 3.6385
USD: 3.6252 GBP: 4.8814
Logowanie
 

W najbliższą niedzielę mieszkańcy Gietrzwałdu zdecydują o losie wójta Marcina Sieczkowskiego

23 kwietnia odbędzie się referendum w sprawie odwołania wójta gminy Gietrzwałd przed upływem kadencji. Aby referendum było ważne do urn musi pójść 1230 osób.

Wójt Marcin Sieczkowski straci stanowisko, jeżeli za jego odwołaniem opowie się ponad połowa głosujących.

W grudniu Marcin Sieczkowski usłyszał ponad 200 zarzutów dotyczących niedopełnienia obowiązków. Miał się tego dopuścić w latach 2011-2014, gdy nie był jeszcze wójtem, ale urzędnikiem w referacie planowania przestrzennego Urzędu Gminy w Gietrzwałdzie. Według śledczych, wójt podrobił pieczątki i podpisy uprawnionego urbanisty na decyzjach o warunkach zabudowy oraz o lokalizacji inwestycji celu publicznego. W jednym przypadku podrobił też poświadczenie złożenia warunków zabudowy do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Odniósł z tego osobistą korzyść, bo akurat ta decyzja o warunkach zabudowy dotyczyła działki, którą obecny wójt później kupił.

Wójt Marcin Sieczkowski nie zgodził się z zarzutami prokuratury. Jak mówił cieszy się, że sprawa trafi wreszcie do sądu, bo będzie mógł udowodnić swoją niewinność. Dopytywany o szczegóły odpowiadał, że wszystko dokładnie wyjaśni przed sądem, a zarzuty mieszkańców określił mianem „absurdalnych”.

 

(APiedziewicz/BSChromy)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gietrzwałd, referendum, wybory
Zakończono pierwszy etap przygotowań do przedterminowych wyborów burmistrza Olecka. Kandydatów wystawią cztery komitety

Cztery komitety wyborcze zarejestrowały się w olsztyńskiej delegaturze krajowego biura wyborczego. To zakończyło pierwszy etap przygotowań do przedterminowych wyborów burmistrza Olecka, które odbędą się 21 maja....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV