Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W najbliższe dwie niedziele sklepy będą otwarte

Fot. Fotolia.com

W dwie najbliższe niedziele: 28 października oraz 4 listopada sklepy będą otwarte. Niedziela z zakazem handlu przypadnie dopiero 11 listopada.

Zgodnie z ustawą, która weszła w życie 1 marca, handel w niedziele jest dozwolony jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca. W tym miesiącu wszystkie sklepy mogą być otwarte jeszcze w niedzielę 28 października, a w listopadzie – 4 i 25.W grudniu zakaz handlu będzie obowiązywał tylko w jedną niedzielę – 9 grudnia. W pozostałe będzie można zrobić zakupy.

Od 1 stycznia 2019 roku przepisy ustawy ograniczającej handel w niedziele będą zaostrzone – handel będzie dozwolony tylko w jedną niedzielę w miesiącu – ostatnią. W 2020 roku ograniczenie handlu będzie jeszcze większe – będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w piekarniach, cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, placówkach pocztowych. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

Autor: M. Polit/PAP
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zakupy
Opiekują się dziećmi, pomagają w lekcjach, robią zakupy. W Ełku pracują asystenci rodziny

53 tysiące złotych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej otrzymał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku. To efekt konkursu „Asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV