Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Najlepszej Porze Dnia o horrorze komunikacyjnym w Olsztynie[Posłuchaj]

Paweł Pliszka, rzecznik ZDZiT/ Fot. A. Podbielska

W nocy z piątku na sobotę zmieniła się organizacja ruchu na ulicy Partyzantów i rondzie Bema. Zmiana stała się uciążliwa dla kierowców. O sytuacji rozmawiano w Najlepszej Porze Dnia, gościem Leszka Cimocha był Paweł Pliszka z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. 

Ulica na odcinku od ul. Lanca do Placu Bema  została zamknięta dla ruchu z wyjątkiem mieszkańców posesji przy ul. Partyzantów. Tymczasowy dojazd, wytyczony w części po chodniku, jest jednokierunkowy i umożliwia przejazd od ul. Lanca do ronda.

Zmieniła się także organizacja ruchu na placu Bema. Otwarty został zjazd z ronda w ul. Kopernika. Tymczasowy objazd z ronda w kierunku ul. 1 Maja prowadzi ulicami: Kopernika, Mickiewicza, Lanca. Jadący w przeciwną stronę powinni kierować się ulicami: Lanca, Mickiewicza, Kościuszki, Kętrzyńskiego.

Na miejscu była nasza reporterka Kinga Grabowska, która po godzinie 15.00 relacjonowała sytuację na rondzie Bema.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

Zmiana na ulicy Partyzantów obowiązuje od soboty, jednak to dzisiaj nowa organizacja ruchu przeszła prawdziwy test. – Zawsze przez pierwsze dni, po wprowadzeniu zmian, kierowcy muszą się przyzwyczaić. Poznać nawet znaki, na które rzadko patrzymy i raczej jeździmy na pamięć. Myślę, że pod koniec tygodnia na pewno ten ruch będzie płynniejszy.

Jeżeli mówimy o przebudowie odcinka od 1 Maja do ronda Bema, to założenie było takie, że przebudowa przy utrzymanym ruchu samochodowym raczej nie będzie możliwa. Zbyt dużo instalacji podziemnych musi być tam wymienionych, żeby można było właśnie taki wariant prac przyjąć. Myślę, że nie ma wielkiego zaskoczenia kierowców.

Otwarty został zjazd z ronda w ulicę Kopernika. Na razie tymczasowo. Według Pawła Pliszki jest za wcześnie, aby zastanawiać się nad tym, czy tak będzie na stałe.

W podejmowaniu decyzji będzie uczestniczył ZDZiT jako zarządzający drogami. Na pewno jak organizator ruchu może w tym uczestniczyć prezydent, ale też komisja bezpieczeństwa ruchu. W jej skład wchodzą: policja, straż miejska, taksówkarze, pracownicy miejskiego przedsiębiorstwa komunikacyjnego. Będzie to decyzja dokładnie przedyskutowana. Sądzę, że również istotny będzie głos mieszkańców ul. Kopernika.

Posłuchaj całej rozmowy Leszka Cimocha z Pawłem Pliszką

00:00 / 00:00

 

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Redakcja: A. Podbielska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Partyzantów
Czy odkrycie kanału burzowego opóźni remont ul. Partyzantów w Olsztynie?

Co dalej z kanałem burzowym odkrytym przez robotników na ul. Partyzantów w Olsztynie? Czy jest to zabytek i czy jego odkrycie wydłuży termin robót? Podczas prac...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV