Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W natłoku obowiązków nie zapominajmy o bezpieczeństwie

Fot. Adobe Stock

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy budynku wielorodzinnego w Drygałach koło Pisza.

Około godziny 8 na miejsce została wezwana straż pożarna z powodu pożaru sadzy w kominie. Na szczęście ogień udało się szybko opanować. Takie sytuacje są nagminne – wczoraj strażacy z regionu dwukrotnie wyjeżdżali do takich zdarzeń. Zapalenie się sadzy w kominie może skończyć się pożarem całego domu, a wielu właścicieli lub administratorów budynków nie pamięta o konieczności przeglądów i czyszczeniu kominów.

Rafał Melnyk z warmińsko-mazurskiej PSP przyznaje, że czas świąt niestety często wiąże się z wytężoną pracą strażaków:

W natłoku pracy zapominamy o tym, że czysty komin, przez który ma dotrzeć Mikołaj, to nasze bezpieczeństwo. Dbajmy o to, żeby wszyscy dookoła się cieszyli i nie było tragedii. Dla strażaków to jest intensywny czas – z racji tego, że skupiamy się na innych rzeczach, nie na bezpieczeństwie naszego domu i naszej rodziny.

00:00 / 00:00

Ważne jest nie tylko zadbanie o kominy, ale też to, by nie podłączać zbyt wielu urządzeń do jednego gniazdka i co jakiś czas odłączyć świąteczne oświetlenie, żeby sprawdzić, czy lampki zbytnio się nie nagrzewają.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, strażak
Tragiczny pożar w Kętrzynie. Strażacy znaleźli zwęglone ciało

Po godzinie 14 ogień pojawił się w czterorodzinnym budynku przy ulicy Ogrodowej w Kętrzynie. Pożar rozpoczął się od dolnej kondygnacji - tam znaleziono częściowo zwęglone ciało....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV