Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Nidzicy powstanie pierwszy w regionie oddział geriatryczny. Znajdzie na nim miejsce 28 pacjentów

Oddział będzie się mieścić w tamtejszym szpitalu. W Nidzicy uroczyście wkopano kamień węgielny pod budowę.

W nowej części budynku szpitala, będzie 28-łóżkowy oddział geriatryczny. Jest odpowiedzią na potrzeby zdrowotne starzejącego się społeczeństwa. W nowym budynku powstaną także pracownia tomografii komputerowej oraz stanowiska intensywnej opieki medycznej.

Będzie też miejsce na jeszcze jeden 32-łóżkowy oddział i nowoczesny blok operacyjny. Znajdą się tam magazyny, szatnie dla personelu, pomieszczenie porządkowe, prosektorium oraz zapasowe źródło wody konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa szpitala.

Całość inwestycji kosztować będzie około 19 milionów złotych. Podczas uroczystego wkopania kamienia węgielnego pod nowy budynek szpitalny w Nidzicy wojewoda Artur Chojecki wręczył dofinansowanie na zakup karetki w kwocie 99 tysięcy złotych.

 

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, szpital, służba zdrowia, senior, Nidzica, geriatria
W Ełku będą się kształciły pielęgniarki. Takie zapewnienie złożył wiceminister szkolnictwa wyższego Wojciech Maksymowicz

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odwiedził Ełk. Profesor Wojciech Maksymowicz zapoznał się z programami prozdrowotnymi realizowanymi przez gminę. Uczestniczył również w inauguracji roku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV