Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Nidzicy zebrali podpisy

W Nidzicy zebrano potrzebną liczbę podpisów pod wnioskiem o odwołanie burmistrza i Rady Miejskiej. Teraz musi je zweryfikować Wojewódzki Komisarz Wyborczy.

Zarzuty wobec lokalnych władz przedstawił na konferencji prasowej rzecznik grupy referendalnej Jerzy Sosnowski: – Nepotyzm – czyli obsadzanie stanowisk tylko swoimi ludźmi. Despotyzm –  czyli straszenie ludzi. Za ostatnie 10 lat gmina musi zwrócić mieszkańcom bezprawnie zawyżone czynsze:

00:00 / 00:00

Burmistrz Nidzicy, Dariusz Szypulski uważa, że te argumenty są bezzasadne: – To są ewidentne pomówienia. Przygotowuję wniosek do prokuratury, bo te zarzuty niszczą wizerunek nie tylko mój, ale całej gminy:

00:00 / 00:00

Po dostarczeniu listy z podpisami do Wojewódzkiego Komisarza Wyborczego i jej zweryfikowaniu, komisarz wydaje obwieszczenie o przeprowadzeniu referendum. Aby było ono ważne, musi wziąć w nim udział 3/5 mieszkańców gminy Nidzica, którzy głosowali w ostatnich wyborach samorządowych. (wolsz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Nidzica, regerendum, Szypulski
Bloki staną na cmentarzu?

W Nidzicy inwestor chce wybudować bloki na dawnym cmentarzu. Chodzi o działkę przy ulicy Konopnickiej. Trzy bloki miały by stanąć w miejscu gdzie był cmentarz i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV