Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W niedzielę wybory uzupełniające w Bartoszycach. Inspektor sanitarny wydał szczegółowe zalecenia

Wybory uzupełniające do rady gminy Bartoszyce odbędą się. Jak tłumaczy rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek nie ma podstaw prawnych, by głosowanie odwołać.

Warmińsko-mazurski wojewódzki inspektor sanitarny, biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiczną, wydał szczegółowe zalecenia, do jakich trzeba się stosować podczas głosowania – wyjaśnia Krzysztof Guzek.

00:00 / 00:00

W lokalu wyborczym powinny przebywać, oprócz członków komisji, nie więcej niż dwie osoby.

00:00 / 00:00

Odległość między stanowiskami do głosowania powinna wynosić co najmniej 2 metry, każdy wyborca przy wejściu do lokalu powinien zdezynfekować ręce, otrzymać rękawice ochronne oraz jednorazowy długopis. Stanowiska do głosowania powinny być dezynfekowane po każdym wyborcy, a lokal wyborczy powinien być wietrzony.

Wybory w Bartoszycach w najbliższa niedzielę. O ich przesunięcie z uwagi na epidemię wnioskował do komisarza wyborczego wójt gminy Bartoszyce Andrzej Dycha, jednak bez skutku.

Wybory uzupełniające zarządzono, ponieważ jeden z radnych Krzysztof Iwański utracił mandat z powodu prowadzenia  działalności gospodarczej z wykorzystaniem  mienia gminy. Teraz znów startuje. Jego kontrkandydatem jest Przemysław Mierzejewski.

 

Autor: J.Golon
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rzecznik rządu: Nie wykluczam, że w tym roku szkolnym część dzieci wróci do szkół

W piątek będzie znana data przedłużenia zamknięcia szkół. Będzie ona krótsza niż rok szkolny, więc nie wykluczam, że w tym roku część dzieci wróci do szkół...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV