Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W nocy spłonęła drewniana restauracja. Przyjaciele poszkodowanej rodziny apelują o pomoc

Fot. Facebook Radka Nowackiego

W niedzielę w Pietraszach w powiecie oleckim spłonął zajazd „Pietraszówka”. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Ogień pojawił się w momencie, gdy w lokalu byli goście. Wszyscy bezpiecznie ewakuowali się na zewnątrz budynku. Na miejsce przyjechało 17 zastępów straży pożarnej. Budynku nie udało się uratować.

Przyczyny pożaru i wysokość strat ustalą specjaliści. Dzisiaj na miejsce jadą policjanci, informuje asp. Justyna Sznel z oleckiej policji.

Informację o pożarze zajazdu Pietraszówka w gminie Świętajno oleccy policjanci otrzymali wczoraj po godz. 17.00. Z uwagi, iż na miejscu trwała akcja ratowniczo-gaśnicza, policjanci nie mogli wykonać żadnych czynności. Dzisiaj funkcjonariusze będą prowadzić oględziny miejsca zdarzenia, celem wyjaśnienia dokładnej przyczyny pożaru.

W budynku, w którym mieścił się zajazd mieszkała trzyosobowa rodzina z małym dzieckiem. Na miejscu był wójt Świętajna, który oferował pomoc, ale poszkodowani z niej nie skorzystali. Mają zamieszkać u rodziny.

Przyjaciele rodziny apelują do internautów o pomoc przy wydobyciu sprzętu, który mógł ocaleć w piwnicy.

Ludzie dobrej woli…Dzisiaj -to jest 27 stycznia 2019 naszym Przyjaciołom Witkowi, Adze i Kalince spłonął dom i ich…

Opublikowany przez Radek Nowacki Niedziela, 27 stycznia 2019

Autor: B.Gajlewska/ A. Podbielska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, OLecko, Restauracja Pietraszówka
Eksplozja w Węgorzewie. Dwóch mężczyzn trafiło do szpitala

Prokuratura Rejonowa w Węgorzewie prowadzi postępowanie w związku z eksplozją w domu jednorodzinnym przy ul. Turystycznej w Węgorzewie, do której doszło w czwartek po godzinie 18.00....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV