Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W ogrodzie sztuki

Obraz z wystawy „Linnea w ogrodzie Moneta”

Głównym tematem dzisiejszej „Dziecinady” były sztuki plastyczne. Nasze studio odwiedziła pani Joanna Tekla-Woźniak – kurator wystaw oraz pracownik Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olsztynie.

Pani Joanna opowiedziała nam o bardzo ciekawej wystawie zatytułowanej „Linnea w ogrodzie Moneta”, którą możemy aktualnie oglądać w galerii. Przedstawia ona plansze ze zdjęciami, rysunkami i tekstem. Linnea to dziewczynka, która bardzo kocha kwiaty. Całymi dniami obserwuje przyrodę, zwierzęta, rośliny. U zaprzyjaźnionego sąsiada, pana Blomkvista, emerytowanego ogrodnika ogląda album z pracami Moneta i marzy… aby znaleźć się choćby na chwilę w ogrodzie słynnego malarza. Wystawa przygotowana została w oparciu o książkę o tym samym tytule autorstwa Christiny Bjork. Zapraszamy Was do odwiedzania galerii i oglądania tej niecodziennej ekspozycji.

Jak zawsze w „Dziecinadzie” nie zabrakło recenzji. Tym razem Oliwka Stopińska omówiła książkę. „Misiek, co Ty opowiadasz” autorstwa Katarzyny Majgier, Wydawnictwa „Akapit Press”. Były także konkursy kosmiczne oraz wakacyjne słuchowisko „Svana”. W kąciku ekologicznym odwiedziliśmy Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego.

Byliśmy w rezerwacie nad Jeziorem Jasnym. Jeżeli chcecie wysłuchać kolejnego odcinka, teraz macie okazję. Znajduje się tuż pod tekstem.

Tymczasem, czekamy na Was już za tydzień w „Dziecinadzie”. Będzie dużo interesujących tematów, ciekawych konkursów oraz atrakcyjnych nagród. Odpoczywajcie, uważajcie na siebie i bądźcie za nami 18 sierpnia po godzinie 9.00.

00:00 / 00:00

Młodzi redaktorzy Dziecinady z kuratorem wystaw Joanna Teklą Woźniak, fot. Monika Szczygło


ZOBACZ TAKŻE

  •  Zaśpiewajmy! Zaśpiewajmy! Głównymi tematami „Dziecinady” były: „Dzień Matki” oraz Konkurs Wokalny „Pozytywka”, […]
  •  Wędkowanie Wędkowanie Czy ktoś z Was ma za sobą doświadczenia wędkarskie? My nie mieliśmy do tej pory […]
  • DelfinoterapiaDelfinoterapia Kolejna „Dziecinada” upłynęła nam w bardzo miłym klimacie. Rozmawialiśmy bowiem o […]
  • Moja biało-czerwonaMoja biało-czerwona Oj kolorowo i wesoło było w niedzielnym studiu Dziecinady. Do siedziby Polskiego […]
Przeczytaj poprzedni wpis:
Weekend na drogach: 2 osoby nie żyją, 13 rannych

Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne w wypadku, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 7 Gdańsk-Warszawa przy zjeździe do Marzewa koło Pasłęka. Volkswagen passat,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV