Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie eksperci rozmawiają o autyzmie. Na UWM-ie odbywa się ogólnopolska konferencja

Fot. Łukasz Węglewski

Lekarze i specjaliści z całej Polski biorą udział w olsztyńskiej multidyscyplinarnej konferencji naukowej na temat autyzmu.

Celem konferencji jest przedstawienie i uporządkowanie aktualnego stanu wiedzy na temat autyzmu. Zaproszeni prelegenci to uznani eksperci, uwzględniający w swojej praktyce osiągnięcia naukowe dotyczące tego schorzenia. Specjaliści będą mówili o procesie diagnostyczno-rehabilitacyjno-edukacyjnym w autystycznym spektrum zaburzeń, diagnostyce laboratoryjnej, problemach żywieniowych u dzieci ze spektrum autystycznym.

Będą też dyskutowane aspekty schorzeń autystycznych z punktu widzenia psychiatrii. Podczas konferencji przewidziano spotkanie i dyskusję z rodzicami chorych na autyzm.

Organizatorami konferencji są Zespół Biochemii Medycznej Katedry Biochemii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie. Według danych Autism Europe, 0,6 % populacji Unii Europejskiej dotkniętych jest autyzmem, co stanowi około pięć milionów osób.

Nie ma dokładnych danych co do liczby osób z autyzmem w Polsce. Jednak przyjmując dane z badań epidemiologicznych przeprowadzanych w różnych krajach należy ocenić, iż w Polsce osób tych może być co najmniej 30 tysięcy.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w autyzm, UWM, konferencja
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski na 31. miejscu wśród polskich uczelni. W rankingu kierunków weterynaria i zootechnika na podium

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski znalazł się na 31. miejscu wśród wszystkich uczelni w Polsce. Tak wynika z rankingu szkół wyższych Perspektywy 2019. Ranking obejmie uczelnie akademickie, publiczne i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV