Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie odbył się wiec poparcia lidera PiS do Parlamentu Europejskiego

Fot. Przemysław Getka

To ostatnia prosta przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i ostatnia szansa do przekonania wyborców. Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w Olsztynie wiec poparcia Karola Karskiego, lidera listy numer 1 w okręgu warmińsko- mazursko- podlaskim.

Na placu Solidarności w Olsztynie zebrało się kilkudziesięciu zwolenników i działaczy PiS. Po wysłuchaniu piosenki disco polo zachęcającej do głosowania na Karola Karskiego i odśpiewaniu hymnu narodowego, parlamentarzyści i wojewoda warmińsko-mazurski złożyli kwiaty pod pomnikiem Wolności Ojczyzny, by oddać hołd tym, którzy walczyli za Polskę i tym, którzy nadal o nią zabiegają.

Karol Karski podczas przemówienia podkreślał znaczenie unijnego wsparcia dla rozwoju północno-wschodniej Polski. Wymienił inwestycje w infrastrukturę, ale także dopłaty dla rolników, o których zrównanie – jak zapowiedział – będzie się starał.

00:00 / 00:00

Szef struktur PiS na Warmii i Mazurach Jerzy Szmit mówił o konieczności wyboru odpowiednich reprezentantów do Europarlamentu, którzy będą walczyli nie tylko o polskie interesy, ale i o Europę, broniąc przed – jak mówił – obłąkańczymi pomysłami, że Europa nie jest już chrześcijańska i jest tyglem kulturowym.

00:00 / 00:00

Profesor Karol Karski podziękował za wsparcie i zaapelował o poparcie jego kandydatury w niedzielnych wyborach.

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Parlament Europejski, Prawo i Sprawiedliwość, wiec, europarlament, Karol Karski, kandydat
Rekordowe pieniądze na warmińsko-mazurskie drogi. „To bezprecedensowa kwota”

Ponad 300 milionów złotych otrzymało województwo warmińsko-mazurskie z Funduszu Dróg Samorządowych. Część tych środków trafiła do powiatu piskiego. W poniedziałek podpisano umowy z samorządami. To cieszy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV