Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka

Na Warmii i Mazurach służy około 1200 strażaków. Fot. archiwum Radia Olsztyn

W sobotę w Ostródzie, a w niedzielę w Olsztynie swoje święto obchodzili strażacy.

Po uroczystej mszy świętej, uczestnicy przeszli z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa na Plac Solidarności. Tam, podczas uroczystego apelu wręczone zostały odznaczenia i awanse. Złote medale „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymało dziewięciu druhów OSP – z Gutkowa, Tuławek, Olsztynka i Świątek

– W tym roku mamy sporo planów. To budowa nowej jednostki komendy miejskiej w Elblągu, a także zakończenie inwestycji w komendzie powiatowej w Gołdapi – podkreśla starszy kapitan Rafał Melnyk z komendy wojewódzkiej państwowej straży pożarnej w Olsztynie.

Na przestrzeni lat znacząco zmieniły się również nasze zadania. Początkowo kojarzeni byliśmy jedynie z gaszeniem pożarów i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Dziś dodatkowo zajmujemy się także ratownictwem chemicznym, technicznym, ekologicznym i medycznym – dodaje brygadier Tomasz Ostrowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

W sobotę obchodzono również 70-lecie pożarnictwa na ziemi ostródzkiej. Zawodowa formacja na tych terenach powstała w 1949 roku. Pracowało tam wówczas kilka osób, a na wyposażeniu był jeden wóz bojowy i trzy motopompy. Obecnie straż pożarna w powiecie ostródzkim to ponad 90 funkcjonariuszy i 24 pojazdy.

 

Autor: K.Piasecka/K. Kantor
Redakcja: Ł.Węglewski/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna
Występ orkiestry wojskowej, pokazy i konkursy. Elblążanie spotkali się na Festynie Służb Mundurowych

Siedem formacji mundurowych z wielu, które można spotkać w Elblągu, po raz ósmy zaprosiło mieszkańców na Festyn Służb Mundurowych. Pretekstem są majowe święta Straży Granicznej, straży...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV