Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie ogłoszono przetarg na system roweru miejskiego

Sto rowerów miałoby parkować w   10 stacjach. O przyszłości Olsztyńskiego Roweru Miejskiego zadecydują mieszkańcy i turyści.

Samorząd miejski chciałby uruchomić system w czasie wakacji. Jednoślady nie mogą ważyć więcej niż 20 kilogramów i  muszą być pomalowane w olsztyńskich barwach: dwóch odcieniach szarego i limonki.

Stacje mają być zlokalizowane: w Kortowie, na Starym Mieście, w okolicach Placu Konstytucji 3 Maja, przy skrzyżowaniu Piłsudskiego i Kościuszki, w okolicach Plaży Miejskiej oraz na osiedlach: Jaroty, Nagórki i na Zatorzu. Projekt publicznego roweru to możliwość wypożyczenia roweru, który pobiera się z wyznaczonych miejsc, zwanych stacjami. Rower można zwrócić do tej samej stacji, z której się go pobrało albo do innej.

Otwarcie ofert już 23 maja.

Pomysł na miejski rower  sięga 2013 roku. Podczas I edycji budżetu obywatelskiego wśród zgłoszonych projektów znalazło się właśnie takie rozwiązanie. Pomysł ostatecznie nie został zrealizowany, ale zebrał dużo głosów mieszkańców, dlatego pojawiły się argumenty, by poważnie się nad tym zastanowić.

Redakcja: BSChromy za PAP/A.Libudzka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, przetarg, POJAZD
W szpitalu uniwersyteckim w Olsztynie otwarto najnowocześniejszą w kraju pracownię angiografii

Nowy sprzęt daje nowe możliwości. W szpitalu uniwersyteckim otwarto gabinet ze sprzętem najnowszej generacji  do wizualizacji naczyń krwionośnych i organów ciała. Jest wykorzystywany w neurologii i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV