Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie powstaje Paczka dla Rodaka

Dary trafią do Polaków na Litwie 19 grudnia

Żywność, artykuły czystości i przybory zbierane są dla Polaków mieszkających w Starych Trokach pod Wilnem. 

Zbiórki prowadzone są dziś (11 grudnia)  na pół godziny przed każdą mszą w kościele przy ulicy Barcza w Olsztynie. Pomysłodawcą i inicjatorem jest Parafia Miłosierdzia Bożego w Olsztynie, a głównym koordynatorem akcji ksiądz Jarosław Dobrzeniecki. Do akcji „Paczka dla Rodaka” przyłączył się Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Wańkowicza 1 w Olsztynie. Uczniowie pomagają w zbiórce, przygotowywaniu i pakowaniu paczek. Zbiórka prowadzona jest do 15 grudnia w warmińsko-mazurskim urzędzie wojewódzkim. Dary trafią do potrzebujących Polaków na Litwie 19 grudnia.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Stare Troki to niewielka miejscowość niedaleko Wilna, w której mieszka ponad 1500 osób, z czego około 70 procent stanowią Polacy. Działa tu polska Szkoła Podstawowa, w której uczy się 80 dzieci polskiego pochodzenia. Co roku szkoła oraz mieszkańcy przyjmują na nocleg pątników warmińskich pielgrzymujących z Kętrzyna do Ostrej Bramy.

 

(askr/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dary, Litwa, prezent
Pomóż rodakom na Litwie!

W Olsztynie trwa zbiórka żywności, artykułów czystości i przyborów szkolnych dla Polaków mieszkających w Starych Trokach pod Wilnem. Pomoc ma trafić tam przed świętami. Pomysłodawcą i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV