Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie powstanie nowa jednostka Straży Pożarnej. Grunty pod budowę sprzedano Skarbowi Państwa

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Przemysław Getka

Na olsztyńskich Jarotach powstanie nowa jednostka Ratowniczo Gaśnicza Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Na nadzwyczajnej sesji radni poparli projekt uchwały o sprzedaży Skarbowi Państwa gruntów przy ulicach Osińskiego i Witosa za cenę niższą, niż ich wartość.

W zamian, od Skarbu Państwa, gmina dostanie inne nieruchomości, których wartość jest zbliżona. Chodzi o tereny przy ulicach Nałkowskiej, Żytniej i Lubelskiej. Zgodę na to wyraziło 22 radnych, nikt nie był przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosu.

Głosowanie poprzedziło sprawozdanie Joanny Kiełboskiej – zastępcy dyrektora wydziału geodezji i gospodarki nieruchomościami w Urzędzie Miasta, która tłumaczyła zasadność podjęcia pozytywnej decyzji.

00:00 / 00:00

Wcześniej doszło do podobnej wymiany gruntów. Chodzi o dwa sąsiednie tereny przy ulicy Osińskiego przekazane Skarbowi Państwa, a którymi będzie zarządzała Komenda Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Na tych działkach ma powstać nowy komisariat.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, Rada Miasta, sesja, strażacy, radni, jednostka
Olsztyńscy radni przeciwni budowie wielorodzinnego budynku przy ul. Emilii Plater

Olsztyńscy radni większością głosów nie zgodzili się na przyjęcie uchwały, która pozwoliłaby prywatnemu developerowi postawić wielorodzinny budynek mieszkalny przy ulicy Emilii Plater. Był to ostatni punkt...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV