Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie rozbudowana zostanie sieć światłowodowa

Władze Olsztyna i urząd marszałkowski zawarły umowę zakładającą rozbudowę za ponad 5 milionów złotych miejskiej sieci światłowodowej. Ma ona połączyć kolejnych kilkadziesiąt instytucji publicznych.

Projekt zakłada rozbudowę miejskiej sieci szerokopasmowego internetu o kolejne 17 kilometrów i przyłączenie do niej 49 szkół, przedszkoli, instytucji kultury i innych jednostek administracji publicznej. Zostanie też rozbudowane centrum zarządzania siecią, co ma zapewnić bezpieczny dostęp użytkowników zewnętrznych do zasobów i systemów wewnętrznych magistratu.

Rozbudowa sieci ma ułatwić mieszkańcom miasta załatwianie spraw drogą elektroniczną i pozwoli wykorzystać możliwości, jakie daje posiadanie tzw. profilu zaufanego bez konieczności posiadania elektronicznego podpisu kwalifikowanego.

Koszt prac oszacowano na ponad 5 milionów 300 tysięcy złotych, z czego 4 i pół miliona złotych to dofinansowanie unijne. Inwestycja ma być zakończona w 2015 roku. Rozbudowa sieci światłowodowej w Olsztynie trwa od 2010 roku. W pierwszym etapie tego projektu zbudowano w mieście 25 kilometrów szerokopasmowej sieci internetowej. (PAP/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w internet
Uwaga na oszustów internetowych

Co kilka dni warmińsko-mazurscy policjanci otrzymują zgłoszenia o kolejnych oszustwach internetowych. Sklepy z elektroniką, artykułami dziecięcymi, kolekcjonerskimi znaczkami - powstają w sieci jak grzyby po deszczu....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV