Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
IMIENINY: Antonii, Ignacego, Wiktora
EUR: 4.2449 CHF: 3.6914
USD: 3.6004 GBP: 4.7889
Logowanie
 

W Olsztynie rozpoczął się proces dwóch mężczyzn, którzy mieli uwięzić i wielokrotnie zgwałcić 17-latkę

W Olsztynie ruszył proces mężczyzn oskarżonych o uwięzienie i zgwałcenie nastolatki. Fot. K. Grabowska

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie ruszył proces mężczyzn, którzy w lipcu 2016 roku przez 2 dni przetrzymywali w Trękusku nastolatkę. Krzysztof P. i Mirosław C. mieli ją wielokrotnie zgwałcić, bić i odurzać narkotykami.

Mężczyźni nie przyznają się do winy. Sprawa na wniosek prokuratury toczy się za zamkniętymi drzwiami. Dziś zeznania składali oskarżeni doprowadzeni na wokandę z aresztu. Zanim sędzia wyprosiła media z sali rozpraw Krzysztof P. i Mirosław C. krzyczeli z ławy oskarżonych, że są niewinni. Obrońca Krzysztofa P. mecenas Wojciech Wrzecionkowski mówi, że akt oskarżenia opiera się wyłącznie na zeznaniach pokrzywdzonej. Liczy na to, że w procesie uda się udowodnić jego niewinność.

Ruszył proces o gwałt

Za zakłócanie ciszy sędzina zdecydowała o wyprowadzeniu oskarżonych z sali rozpraw.

Pełnomocnik pokrzywdzonej mecenas Marek Gawryluk jeszcze przed rozpoczęciem rozprawy mówił, że o winie oskarżonych świadczy szereg dowodów. Są to dowody ze źródeł osobowych, opinie biegłych, ślady zabezpieczone przez policję oraz stan w jakim znajdowała się kobieta po całym zajściu. Dodał też, że zły stan zdrowia kobiety utrzymuje się do dziś. Dlatego oprócz wyroku skazującego będą walczyli o wysokie odszkodowanie.

Marek Gawryluk

Mężczyznom grozi nie mniej niż 5 lat pozbawienia wolności. Krzysztofowi P. zarzucono też posiadanie, bez zezwolenia, broni palnej i 26 gramów marihuany. Mirosławowi C. zarzucono natomiast posiadanie ponad 20 gramów innej substancji psychotropowej.

 

W Olsztynie ruszył proces mężczyzn oskarżonych o uwięzienie i zgwałcenie nastolatki. Fot. K. Grabowska

Autor: KGrabowska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, amfetamina, narkotyki, proces, gwałt, zgwałcenie, Trękusek, 17-latka
Jeszcze w tym miesiącu powinien rozpocząć się od nowa proces byłego prezydenta Olsztyna

 Czesław Małkowski jest oskarżony o  zgwałcenie urzędniczki. Poprzedni wyrok bezwzględnego więzienia sąd drugiej instancji uchylił po apelacji . O tym, że ponowny proces Małkowskiego ostatecznie toczyć...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV