Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
IMIENINY: Gerwazego, Protazego, Sylwii
EUR: 4.2887 CHF: 3.713
USD: 3.7003 GBP: 4.9003
Logowanie
 

W Olsztynie ruszają bezpłatne szczepienia dla seniorów

Szczepionki przeciwko grypie dla seniorów

Miasto wybrało placówkę, która zajmie się przeprowadzeniem szczepień przeciwko grypie dla osób po 70 roku życia. Szczepienia rozpoczną się 25 września.

Jesień to sezon wzmożonych zachorowań na grypę. Olsztyńscy seniorzy za darmo będą mogli skorzystać z ochronnych szczepionek. Miasto kupiło tysiąc szczepionek oraz wybrało przychodnię, która zajmie się przeprowadzeniem szczepień. Oprócz samego szczepienia do zadań placówki będzie należało m.in. przeprowadzenie kwalifikujących badań lekarskich oraz edukacja w temacie zagrożeń wynikających z zachorowań na grypę oraz zasadności i potrzeby korzystania ze szczepień przeciwko tej chorobie. Koszt przedsięwzięcia to 35 tysięcy złotych.

Pierwsze szczepienia ruszą 25 września. Będą się odbywać w Poradni Lekarza Rodzinnego, mieszczącej się przy ul. Żołnierskiej 16 a, od poniedziałku do piątku, od godziny 8 do 11. Z bezpłatnej szczepionki mogą skorzystać mieszkańcy Olsztyna, którzy ukończyli 70 rok życia. Szczepienia będą realizowane zgodnie z kolejnością zgłoszeń pacjentów.

 

Autor/Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w grypa, szczepienie, senior
Olsztyn wyda 35 tysięcy złotych na zaszczepienie seniorów przeciwko grypie

Miasto sfinansuje szczepionki przeciwko grypie tym mieszkańcom Olsztyna, którzy ukończyli 70 lat. W zeszłym roku w programie wzięło udział około tysiąca osób. Władze miasta liczą na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV