Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie ruszyła przebudowa newralgicznego skrzyżowania

 

Budowa skrzyżowania ulic: Obrońców Tobruku, Armii Krajowej i Warszawskiej. Fot. Marek Lewiński

W Olsztynie ruszyła przebudowa newralgicznego skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Obrońców Tobruku z aleją Warszawską.

Ulice te leżą w ciągu tras krajowych: 51 – prowadzącej z jednej strony w kierunku Warszawy, z drugiej zaś do polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Bezledach oraz 16 wiodącej od Grudziądza przez Olsztyn do Augustowa. Przez skrzyżowanie w pobliżu Kortowa przejeżdża 50 tysięcy aut dziennie. Jego modernizacja ma poprawić przepustowość.

Już dziś okazało się, że – jak to określają kierowcy – po rozpoczęciu prac remontowych jest tragicznie:

00:00 / 00:00

Zmotoryzowani mogą korzystać tylko z jednego pasa ruchu na wszystkich ulicach dojazdowych do skrzyżowania Armii Krajowej, Obrońców Tobruku i Warszawskiej. Przebudowa ma potrwać 9 miesięcy. Przez najbliższe miesiące będą tam duże utrudnienia – ostrzega Paweł Pliszka rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu:

00:00 / 00:00

Kolejki aut są na niemal wszystkich dojazdach do skrzyżowania. Czekać trzeba nawet kilkadziesiąt minut, a wielu zmotoryzowanych dopiero na miejscu dowiaduje się o utrudnieniach – mówią kierowcy:

Zmotoryzowani mogą korzystać tylko z jednego pasa ruchu na wszystkich ulicach dojazdowych do skrzyżowania. W czasie przebudowy newralgicznego skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Obrońców Tobruku z aleją Warszawską wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, powstaną dodatkowe pasy oraz ścieżki rowerowe. Wyburzone zostaną dwa pobliskie budynki. Wymiany wymagać będzie cała sieć grzewcza, telekomunikacyjna, kanalizacji sanitarnej, deszczowej i gazowej.

Wszystko ma kosztować ponad 13 i pół miliona złotych. 85 procent tej kwoty dołoży Unia Europejska. Teraz, w miarę możliwości, radzimy omijać wspomniane skrzyżowanie. (karp/bsc)

Skrzyżowanie ulic: Obrońców Tobruku, Armii Krajowej i Warszawskiej. Fot. M. Lewiński

Skrzyżowanie ulic: Obrońców Tobruku, Armii Krajowej i Warszawskiej. Fot. M. Lewiński

Budowa skrzyżowanie ulic: Obrońców Tobruku, Armii Krajowej i Warszawskiej. Fot. M. Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przebudowa
Słuchacz informuje – długi czas oczekiwania na drodze 650

Od jednego z naszych słuchaczy otrzymaliśmy informację o zmianie organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej numer 650 między Srokowem a Baniami Mazurskimi. Na tym odcinku Zarząd Dróg...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV