Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie stanął pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej

Na olsztyńskim cmentarzu komunalnym stanął pomnik poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej, fot. M. Świniarski

Ma około 2 metrów wysokości, jest wykonany z granitu i przypomina ścięty szablą słup. Tak wygląda pomnik poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej sprzed ponad 3 lat, który stanął na olsztyńskim cmentarzu komunalnym.

Obelisk kosztował 7 tysięcy złotych, które pochodziły ze składek m.in. rodzin katyńskich.

Jak mówi Radiu Olsztyn Janusz Wierzyński, który pomnik zaprojektował, najważniejsza jest prostota, ale i symbolika w niej zawarta:

00:00 / 00:00

Z wizją olsztyńskiego malarza zgadza się Grażyna Wróblewska – sekretarz Rodziny Katyńskiej na Warmii i Mazurach. Jej zdaniem jest to godne upamiętnienie 96 ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku:

00:00 / 00:00

Pod pomnikiem poświęconym ofiarom katastrofy smoleńskiej kwiaty złożył m.in. prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, przedstawiciele Rodziny Katyńskiej na Warmii i Mazurach, a także mieszkańcy miasta i dzieci z okolicznych szkół. (mswin/as/bsc)

Kwiaty złożył m.in. prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i przedstawiciele Rodziny Katyńskiej na Warmii i Mazurach. Fot. M. Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w katastrofa, pomnik
Spory wokół pomnika generała Armii Czerwonej

Radnym Pieniężna, po raz kolejny, nie udało się podjąć decyzji w sprawie rozebrania pomnika generała Armii Czerwonej Iwana Czerniachowskiego. Siedmiu radnych zagłosowało za rozebraniem pomnika generała...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV