Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie stanęło 9 hoteli dla pszczół

Hotel Greenpeace dla owadów, fot. K. Grabowska

Pszczoły samotnice i inne owady zapylające mogą spać spokojnie. W 16 największych miastach w Polsce Greenpeace zakończył akcję ustawiania stu hoteli dla tych ważnych dla naszego ekosystemu zwierząt.

Takie domki stanęły m.in. w Olsztynie. Owadom zapylającym trudno jest znaleźć schronienie w mieście. A właśnie tam są one bardzo potrzebne, wyjaśnia Katarzyna Jagiełło z Greenpeace Polska:

00:00 / 00:00

Owady zapylające giną z powodu stosowanych przez człowieka środków ochrony roślin i monokultury. W mieście najbardziej przeszkadzają im za krótko strzyżone trawniki, obsiane tujami. Zwierzęta nie mają gdzie się schronić ani czym pożywić. Ratunkiem dla takich owadów może być hotelik, postawiony przez mieszkańców osiedli:

00:00 / 00:00

Najwięcej hoteli – po dziesięć – stanęło w Poznaniu i Trójmieście, dziewięć – w Olsztynie, a osiem w Warszawie. Są też w 12 innych miastach. (iar/kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pszczoły
Zmarła od ukąszeń pszczół

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w Targowie na terenie gminy Dźwierzuty. 77-latka została zaatakowana przez rój pszczół. W wyniku ukąszeń kobieta zmarła. 77-letnia kobieta wyszła z domu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV