Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy kwiaty będziemy zapylać pędzelkami?

Festyn „Pszczoła i miód’, fot. Łukasz Węglewski

Przed Olsztyńską Halą Urania zakończył się 22 festyn „Pszczoły i Miód” zorganizowany przez Rejonowe Koło Pszczelarzy w Olsztynie.

Piotr Czajkowski sekretarz koła zaznacza, że obok występów artystycznych i konkursów to miód oraz produkty pszczele były najważniejsze w czasie imprezy.

Piotr Czajkowski zauważył, że mimo sukcesu imprezy, przyszłość pszczelarstwa w regionie jest zagrożona. Powodem mają być rośliny genetycznie zmodyfikowane i nowe choroby pszczół. Czajkowski wezwał do wspólnego działania ekologów, którzy mogli by pomóc ratować pszczele rodziny tak, aby nie trzeba było zapylać kwiatów drzew owocowych pędzelkami jak już ma to miejsce w Chinach.

Mieszkańcy Olsztyna od lat chętnie przychodzą na miodową ucztę. Tak też było i w tym roku. Uczestnicy festynu mieli okazję także zapoznać się z produktami pszczelimi takimi jak kit pszczeli, pyłki i pierzgę. Były także liczne konkursy i zabawy dla dzieci.

(kaszub/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w miód
Pieniądze dla pszczelarzy

Stowarzyszenia, spółdzielnie i grupy producenckie pszczelarzy mogą składać wnioski o wsparcie finansowe. Przyjmuje je Agencja Rynku Rolnego. To pieniądze na refundację kosztów m.in. za zakup sprzętu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV