Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie trwa pierwsze w historii stolicy Warmii i Mazur posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. O czym dyskutują?

Płaca minimalna, podwyżki w sferze budżetowej i problemy na poziomach regionów – to główne tematy posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, które rozpoczęło się w Olsztynie.

Jak mówi przewodniczący związku – Piotr Duda – związkowców cieszy nowelizacja karty nauczyciela i planowane podwyżki od 1 września, ale to powinien być dopiero początek.

Wszyscy pracownicy, którzy pracują w sferze finansów publicznych zasługują na konkretne podwyżki, dlatego projekt budżetu na 2020 rok przewiduje wreszcie odmrożenie wskaźnika, ale tylko 6 %. Dla nas jest to zadowalające. My przedstawiliśmy to na poziomie 15% wzrostu wynagrodzenia. Dlatego będziemy jeszcze walczyć, aby poziom odmrożenia tego wskaźnika był zdecydowanie wyższy niż tylko 6%.

00:00 / 00:00

Przewodniczący Solidarności na Warmii i Mazurach – Józef Dziki – dodaje, że ważnych tematów jest więcej. Na przykład wygaszenie emerytur pomostowych.

00:00 / 00:00

Posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność po raz pierwszy w historii odbywa się w Olsztynie. Obrady potrwają do jutra.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: M.Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piotr Duda, Józef Dziki
Józef Dziki: Będziemy walczyć o wzrost wynagrodzenia w sferze budżetowej

Po raz pierwszy w historii w Olsztynie odbędzie się posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. - Głównym tematem zjazdu będą podwyżki dla pracowników, głównie jeśli chodzi o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV