Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie trwa Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Każda mama ma prawo do karmienia w pracy

Fot. K. Kantor

Mamy mają prawo do karmienia piersią w pracy, a pracodawca ma obowiązek im to umożliwić. Dziś w Urzędzie Miasta odbywa się spotkanie pod hasłem „Pracuj z pełną piersią”.

Intencją organizatorów jest przypomnienie mamom, że prawo pozwala karmić piersią w pracy. Przysługuje im na to specjalna przerwa, a pracodawca ma obowiązek przygotować do tego specjalne miejsce – mówi Elżbieta Malinowska z Fundacji „Mlekiem mamy”.

Bardzo mało kobiet zdaje sobie sprawę, że łatwo jest połączyć karmienie piersią i pracę zawodową

– dodaje Elżbieta Malinowska.

Agnieszka Ebelt, która przyszła na spotkanie z córką Michaliną jest przekonana, że pracę zawodową można połączyć z karmieniem piersią.

W olsztyńskim ratuszu można też obejrzeć wystawę zdjęć mam karmiących autorstwa Jarosława Skórskiego. Wystawa potrwa do 4 czerwca. Jutro w Klubie Aktywnej Rodziny Pajacyk odbędą się warsztaty dla rodziców „Macierzyństwo to…”, a w Szpitalu Miejskim spotkanie „Dlaczego warto karmić piersią i jak mądrze wspierać kobietę w laktacji”.

Posłuchaj relacji Kingi Kantor.

Fot. K. Kantor

Fot. K. Kantor

Fot. K. Kantor

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w karmienie piersią, Agnieszka Ebelt, Elżbieta Malinowska
Matki karmiące piersią ofiarami biurokracji

Czy lekarz ma prawo żądać pieniędzy za wystawienie zaświadczenia? Mieszkanka Olsztyna musiała zapłacić 30 złotych za zaświadczenie, że jest matką karmiącą. W innej przychodni taki sam...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV