Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie zakończył się Międzynarodowy Festiwal Filmów Więziennych „Prison Movie”

Fot. Monika Szczygło

Film „Tolerancja” otrzymał Grand Prix tegorocznej, szóstej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Więziennych „Prison Movie”.

Ukazuje  historię skazanych z Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu, którzy wspólnie z muzykiem Stanisławem Sojką tworzą okolicznościowy chór.

Zdaniem Jarosława Witka, rzecznika prasowego Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Olsztynie, jest to wyjątkowe wydarzenie, które z roku na rok coraz bardziej się rozrasta.

Coraz więcej ludzi ze świata kultury bierze udział w naszych projektach. W tym roku z zaproszenia skorzystali Stasiek Soyka, Leszek Możdżer, Juliusz Machulski. Nie ma takiego festiwalu na świcie, a 117 filmów  w sześciu edycjach świadczy o tym, że dobrze wypełniliśmy tę niszę.

Przewodniczącym jury tegorocznej edycji „Prison Movie” jest filmoznawca Konrad Lenkiewicz. Czym kierował się oceniając filmy?

To był pomysł. Oryginalność tematu. Dopiero potem sposób realizacji tego filmu. Dla widza jest to coś bardzo ciekawego – wejść i zobaczyć co się dzieje za tym murem, jak się żyje tym ludzi, co ich wyróżnia. To są rzeczy na pewno bardzo ciekawe.

Tegoroczna edycja festiwalu została zorganizowana przez Okręgową Służbę Więzienną w Olsztynie z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz w setną rocznicę powołania Służby Więziennej. Patronem medialnym imprezy było Radio Olsztyn.

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Prison Movie
„Niebieski Film” zdobył Grand Prix na przeglądzie filmów więziennych

"Niebieski film" oraz "Powroty" to filmy, które otrzymały Grand Prix V edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Więziennych Prison Movie. Gościem specjalnym przeglądu był reżyser Radosław Piwowarski. Jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV