Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W olsztyńskich sklepach kupujemy dobrą jakościowo żywność. Kontrolerzy odwiedzili ponad 20 sklepów

Jakość żywności w olsztyńskich sklepach jest dobra, a produkty są świeże – wynika z wniosków po kontrolach przeprowadzonych w pierwszym kwartale tego roku w 23 sklepach.

Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Olsztynie ocenił 53 partie artykułów spożywczych. Uchybienia wskazano w 13 partiach, czyli mniej więcej w 1/4 skontrolowanej żywności.

Porównując te wyniki z wynikami z poprzednich kwartałów, wiemy, że poprawiła się jakość handlowa przetworów mięsnych, a pogorszyła jakość wyrobów garmażeryjnych i nabiału. Uchybienia dotyczyły między innymi zaniżonej masy netto produktów, zaniżonej ilości farszu w wyrobach garmażeryjnych, w stosunku do podanej na opakowaniu informacji, a także nieprawidłowej kolejności wymieniania składników na opakowaniu produktu.

Co ważne, nie stwierdzono żadnych uchybień dotyczących świeżości żywności. Kontrolowano punkty sprzedaży ocenione przez inspektorat jako będące w grupie ryzyka, bądź te, o których poinformowali klienci.

Posłuchaj relacji Mai Kwiatkowskiej

00:00 / 00:00

(MKwiatkowska/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jedzenie, żywność, handel, kontrola, zakupy, sklep, produkty
Stanisław Tunkiewicz: Jeśli chodzi o handel, to tak dużej konkurencji jak w Polsce nie ma w żadnym kraju na świecie

Handel to temat kolejnej środowej rozmowy o biznesie na Warmii i Mazurach. Gościem Leszka Cimocha był Stanisław Tunkiewicz - prezes Powszechnej Spółdzielni Spożywców Społem w Olsztynie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV