Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W olsztyńskim areszcie powstanie hala produkcyjna, w której będą pracować więźniowie

W olsztyńskim areszcie przy ulicy Opolskiej powstanie hala produkcyjna, w której pracę znajdzie kilkudziesięciu osadzonych.

To część rządowego programu „Praca dla Więźniów”. Pieniądze na budowę hali o powierzchni 1200 metrów kwadratowych będą pochodziły z Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych. Przewidywany koszt to 3 miliony złotych. Dzięki nowej hali zatrudnienie ma znaleźć od 60 do 90 osadzonych.

– Preferowane będą firmy, które dadzą szansę na zatrudnienie także po odbyciu kary – zapowiada porucznik Gaweł Gałdziński – dyrektor Aresztu Śledczego w Olsztynie.

Dariusz Kwiatkowski prowadzi firmę w Gutkowie. Jest zainteresowany prowadzeniem działalności za murami aresztu, bo obecnie na rynku poza murami często brakuje rąk do pracy. Po stronie pracodawcy, który wygra konkurs, będzie wyposażenie hali, opłata czynszu i wynagrodzeń osadzonym. Prace mogą ruszyć za 2 lata.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba


(ASkrago/BSChromy)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, więzienie, więzień
Jeśli musisz załatwić coś w urzędzie zrób to dzisiaj! Urzędnicy odpracowują długi majowy weekend

Dziś jest dobra okazja nie tylko na wypoczynek, ale także na załatwienie pilnych spraw w urzędach. Ponieważ 2 maja administracja rządowa w całym kraju miała wolne,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV