Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W opakowaniu po proszku do prania przewozili amfetaminę. 9 kilogramów narkotyków miało trafić do jednego z państw UE

9 kilogramów amfetaminy zarekwirowali podczas wspólnej akcji policjanci z Iławy i funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Czarnorynkowa wartość narkotyków to prawie 400 tysięcy złotych.

Na jednej z dróg powiatu iławskiego policjanci zatrzymali do kontroli samochód, którym jechały 3 osoby – relacjonuje oficer prasowy iławskiej policji aspirant Joanna Kwiatkowska.

Podczas przeszukania samochodu okazało się, że w opakowaniu po proszku do prania w foliowych workach znajdowała się biała substancja. Badanie potwierdziło, że to amfetamina. Mężczyźni oraz kobita, którzy podróżowali samochodem zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 35-latkowi i jego 7 lat młodszej znajomej zarzutu przewozu wewnątrzwspólnotowego narkotyków.

Jak ustalili policjanci, amfetamina była przemycana z Holandii do Polski.

35-letniemu kierowcy opla grozi nie mniej niż 3 lata więzienia i został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Kobieta może trafić za kratki maksymalnie na 5 lat. Z kolei 38-letni pasażer auta odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Fot. Policja

Fot. Policja

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, narkotyki, zatrzymanie, video, 9 kg amfetaminy
Uchybienia w sprawie Amber Gold i studenci opuszczający rodzinne miasta. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Donald Tusk nie zapewnił koordynacji prac organów administracji rządowej, a także nie wydał żadnych formalnych poleceń podległym sobie organom - napisano w projekcie raportu ws. Amber...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV