Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Ornecie powstaje Muzeum Żywej Pamięci. Archiwizuje wspomnienia i zdjęcia

Orneta – Muzealna Izba Pamięci. Fot. Robert Lesiński

Muzeum Żywej Pamięci – to społeczna akcja zbierania pamiątek historycznych, zdjęć, opowieści, związanych z historią Ornety i jej mieszkańców.

– Chodzi o to, aby związane z nimi opowieści i fakty nie odeszły wraz z właścicielami – mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Ornecie Agnieszka Lewandowska.

Chcemy dotrzeć do informacji o ludzkich historiach, które działy się na przestrzeni ich życia. Mogą to być historie wielkiej miłości, ślubu, czy niezwykłego wydarzenia w ich pamięci.

– Zbieranie takich pamiątek czy historii nie jest łatwe, ale ich wartość bezcenna – dodaje Radosław Ignaciuk z orneckiego domy kultury.

Do tej pory udało nam się zarchiwizować 12 wywiadów wideo, 4 wywiady audio oraz 6 albumów ze zdjęciami. Cały czas spływają nowe materiały.

Materiały można dostarczać do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ornecie lub Miejskiego Domu Kultury im. Franciszka Chruściela. Kolejne spotkanie prezentujące zebrane pamiątki i wywiady w piątek 23 lutego.

Orneta – Radiowe zbiory w Muzealnej Izbie Pamięci.Fot. Robert Lesiński

Autor: P.Karpisen/M.Sadowska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum, Orneta, opamiątki
Kłopoty finansowe Muzeum Warmii i Mazur. Czy instytucja będzie musiała oddać 3 miliony złotych?

Muzeum Warmii i Mazur bezprawnie wykorzystało 3 miliony złotych. Chodzi o pieniądze, które instytucja powinna oddać samorządowi województwa ze zwrotu podatku VAT wynikającego z prowadzonych inwestycji....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV