Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Eustachego, Mariki, Mirelli
EUR: 4.3076 CHF: 3.6816
USD: 3.6828 GBP: 4.8811
Logowanie
 

W Ostródzie wystartował najsłynniejszy polski festiwal reggae

Rozmowa z szefem festiwalu Piotrem Kolajem (od prawej) w festiwalowym studiu Polskiego Radia Olsztyn, fot. K.Pakulnicki

Ostróda Reggae Festival 2017 wystartował dzisiaj i potrwa do 13 sierpnia. Pierwszy dzień to koncerty w Amfiteatrze Miejskim, a kolejne na terenie Czerwonych Koszar. Festiwal prezentuje muzykę reggae, dub, ska, dancehall. Polskie Radio Olsztyn uruchomiło studio festiwalowe.

Już po raz 17. miłośnicy muzyki reggae z całej Polski przyjechali na Ostróda Reggae Festival. W tym roku na najsłynniejszym polskim festiwalu prezentującym jamajską muzykę wystąpią: Shaggy, New Kingston, Vavamuffin, Paprika Korps, The Skints, Kingfisha, Dreadzone, Kingston, Bakshish, Big Youth, Tabu, Grubson, Steel Pulse, Nucleus Roots, The Rootsman i Riddim Bandits z projektem „Tribute to Bob Marley”.

Ostróda Reggae Festiwal to czołowy polski festiwal prezentujący muzykę rodem z Jamajki. Na kilka sierpniowych dni mazurskie miasto staje się polską stolicą reggae. Roi się tu wtedy od dredów i zielono-żółto-czerwonych flag. Nic dziwnego – mazurski festiwal to wyjątkowa atmosfera i wspaniali artyści.

W naszym studio festiwalowym Leszek Cimoch rozmawiał z twórcą i szefem festiwalu Piotrem Kolajem.

– Pan to wymyślił, wcześniej był OstrRock.
Piotr Kolaj: Tak, wcześniej był OstrRock Festiwal, poprzez OstrRock Reggae doszliśmy do obecnej formuły czyli festiwalu z trzema kolorowymi scenami muzycznymi.
– W którym momencie nastąpił skręt na reggae?
Piotr Kolaj: W zasadzie od samego początku ta muzyka była obecna w Ostródzie, w 2001 roku, gdy nastąpiła reaktywacja już wtedy występował zespół Bakszysz, Maleo Reggae Rockers. Reggae jest muzyką mojego serca.
– W jaki stanie jest polskie reggae?
Piotr Kolaj: Myślę, że w dobrym. Jednym z najpopularniejszych polskich muzyków jest Bednarek i to się rozwija.
– Sięgnęliście po Shaggiego?
Piotr Kolaj: Ta koncepcja rodziła się w mojej głowie od wielu lat, ale dopiero po płycie z 2014 roku, nagranej z najlepszą sekcją rytmiczną na świecie powiedziałem sobie, że muszę go mieć, wystąpi w sobotę, zapraszam.


Autor/Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
W Pasłęku szukali tunelu a odkryli mur średniowieczny. Na razie musieli go zasypać

Zakończyły się prace archeologiczne przy zamku w Pasłęku. Archeolodzy odkryli mur średniowieczny Celem archeologów było odkrycie podziemnego przejścia łączącego warownię z pobliskim kościołem św. Bartłomieja -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV