Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Pasłęku będzie jeździć karetka bez lekarza

Fot. A. Podbielska

Stacje pogotowia z całej Polski likwidują karetki specjalistyczne, w których jeździł lekarz. Rannych w wypadkach czy osoby z podejrzeniem zawału będą obsługiwać ratownicy medyczni.

Od 1 maja  karetki typu S (z lekarzem) w Pasłęku zostaną zlikwidowane. Od tego czasu dyżur pełniła będzie karetka P z dwójką ratowników medycznych. Karetka typu S dojeżdżała będzie w razie potrzeby z Elbląga lub Morąga – zaznaczał Michał Missan, koordynator Działu Ratownictwa Medycznego z Elbląga.

Jak wyjaśnia Piotr Szcześniak z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, zmiana wynika z braku obsady lekarskiej:

Projekt Aktualizacji Wojewódzkiego Planu Działania Systemu PRM dla województwa warmińsko-mazurskiego, zakładający m. in. przekwalifikowanie stacjonującego w Pasłęku specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego w podstawowy zespół ratownictwa medycznego, przekazany został do zatwierdzenia dla Ministra Zdrowia. Zmiana ta wynika z wniosku dysponenta (Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu) o jej przeprowadzenie, z uwagi na brak możliwości zapewnienia obsady lekarskiej w trzech specjalistycznych zespołach ratownictwa medycznego.

 

Źródło: expresselblag.pl/elblag.net
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w karetka, ambulans, szpital, lekarze
Rodzice nie będą płacić za pobyt z dzieckiem w szpitalu? Resort zdrowia przygotowuje nowelizację ustawy

Czy już niedługo rodzice chorych dzieci zostaną zwolnieni z opłat  za nocne czuwanie  w szpitalu? W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad nowelizacją ustaw o prawach pacjenta...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV