Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Surreal – nowa płyta olsztyńskiego zespołu Transsexdisco

Transsexdisco. Fot. Michał Zdanowicz

W piątek (24 lutego) ukaże się nowa płyta olsztyńskiego zespołu Transsexdisco. Fani zespołu czekali na nią 4 lata. – Płyta „Surreal” jest dużym krokiem naprzód w muzycznym rozwoju zespołu – powiedział Polskiemu Radiu Olsztyn Krystian Zemanowicz.

– Unowocześniliśmy brzmienie, wykorzystaliśmy nowe instrumenty, syntetyzatory, jest dużo loopów. W ciągu 4 lat, które minęły od poprzedniej płyty dużo się zmieniło. Jako ludzie się zmieniamy, dorastamy i zmienia się nasze postrzeganie świata muzyki, sfery uczyć. Każdy z nas jest bogatszy o nowe doświadczenia i przemyślenia – mówi Krystian Zemanowicz.

00:00 / 00:00

Transsexdisco to polska grupa muzyczna założona w czerwcu 2007 w Olsztynie przez Damiana Lange. Zespół tworzy muzykę rockową z wyraźnie zaznaczonymi elementami punk rocka oraz elektroniki. Debiutancka płyta grupy zatytułowana „Ultrachemia” została wydana własnym sumptem 10 lipca 2010 roku. Przy realizacji drugiej płyty zespół nawiązał współpracę z wytwórnią S.P.Records, pod której szyldem ukazał się w 2013 roku drugi krążek formacji o tytule „Transsexdisco”.
(as/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, zespół, Damian Lange, Transsexdisco
Olsztyński MOK poluje na talenty

  Fest Muza 2017 to konkurs, w którym naprzeciw siebie stają dwa młode zespoły. Dla wielu z nich jest to pierwszy występ na scenie przed publicznością...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV