Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W piątek wyniki kontroli w MOPS-ie w Olecku. Burmistrz zarządził inspekcję po tragicznej śmierci małej Blanki

Ratusz w Olecku. Fot. M. Zbrożek

Kontrolę w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej zlecił burmistrz Olecka.

Specjalna komisja ma dokładnie sprawdzić procedury i zachowanie pracowników MOPS w sprawie nadzoru nad rodziną, w której doszło do tej tragedii.

9-miesięczna dziewczynka zmarła 22 czerwca wieczorem. Policja zatrzymała w związku ze śmiercią dziecka jej rodziców. Sekcja zwłok dziewczynki wykazała, że przyczyną jej śmierci był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu. Dziewczynka miała obrażenia głowy, klatki piersiowej, uszkodzone płuco przebite żebrem. Dziecko było prawdopodobnie bite tępym narzędziem. Mogło także być uderzane o kant stołu. Dziewczynka była także wykorzystana seksualnie.

Kilka dni później rodzice zostali tymczasowo aresztowani. 36-latka i 44-latek nie przyznają się do zarzutów. Do zabójstwa dziewczynki doszło po trzech miesiącach od jej powrotu z rodziny zastępczej do biologicznych rodziców.

Jak już informowaliśmy ojciec Blanki Grzegorz W. został wczoraj zwolniony z aresztu, gdyż dowody uzyskane w toku prowadzanego postępowania wskazują, że mężczyzna nie jest sprawcą zarzucanych mu czynów.
Autor: PAP
Redakcja: A.Socha/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MOPS, burmistrz, OLecko, kontrola
Prokuratura w Suwałkach: dowody wykluczają udział ojca 9-miesięcznej Blanki z Olecka w zabójstwie i gwałcie dziewczynki

Uchylono tymczasowy areszt dla Grzegorza W., ojca 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Mężczyzna był początkowo podejrzany o znęcanie się nad córką, wykorzystywanie seksualne i zabójstwo.  Komunikat w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV