Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Piszu powstaną nowe miejsca pracy

Pisz. Fot. Łukasz Węglewski

Gmina Pisz znalazła inwestorów, którzy mają pomóc w spłacie zadłużenia.

Prowadzone są rozmowy z jednym z inwestorów, który na terenie gminy chce ulokować zakład przetwórstwa spożywczego. Pracę może otrzymać nawet 100 osób.

Drugi inwestor już zakupił teren pod budowę obiektu przemysłowego, w którym znajdzie pracę kilkadziesiąt osób – mówi Jacek Zarzecki, rzecznik Urzędu Miejskiego w Piszu. Jacek Zarzecki podkreśla, że dzięki wsparciu finansowemu będzie można inwestować np. w polepszenie zaplecza w placówkach edukacyjnych – przedszkolach i szkołach oraz budowanie nowych dróg i chodników.

Pozyskiwanie zewnętrznych inwestorów jest najważniejszym zadaniem dla urzędników, ponieważ sytuacja finansowa i gospodarcza gminy jest trudna. Należy ona do gmin z najwyższą stopą bezrobocia w województwie warmińsko-mazurskim. Problemem jest także wielomilionowe zadłużenie.

Według najnowszych danych Urzędu Statystycznego w Olsztynie bezrobocie w województwie warmińsko-mazurskim wynosi 17 procent.

 

(apod/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, bezrobocie, Pisz
Spada liczba wypadków w przemyśle meblarskim

Liczba wypadków w przemyśle meblarskim na Warmii i Mazurach spada, ale wciąż jest na wysokim poziomie. Według danych Państwowej Inspekcji Pracy, w 2013 roku w przemyśle...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV