Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W połowie przyszłego tygodnia poznamy liczbę osób bezdomnych w Elblągu

Fot. fotolia.com

W ciągu tygodnia będzie wiadomo, ilu bezdomnych przebywa tej zimy w Elblągu. W nocy przedstawiciele miejskich służb i policjanci wzięli udział w odbywającej się co dwa lata akcji liczenia takich osób.

Do 19 lutego do koordynatora w Urzędzie Miasta mają trafić także raporty z kilkunastu placówek i instytucji zajmujących się bezdomnymi. Dopiero wtedy będzie znana pełna liczba.
Straż miejska miała za zadanie objechanie wszystkich miejsc na terenie miasta, o których wiadomo, że mogą tam przebywać osoby bezdomne. To dworce, działki pustostany czy klatki schodowe – wyjaśnia Karolina Wiercińska ze straży miejskiej. Spotkali tam osiem osób, żadna z nich nie skorzystała z możliwości pomocy, np. w noclegowni czy pogotowiu socjalnym.

Straż Miejska szacuje, że liczba osób bezdomnych w Elblągu może być podobna do tej sprzed 2 lat. Wtedy było to około 150 osób. Zdecydowana większość to mężczyźni.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezdomny, straż miejska
Rusza ogólnopolskie liczenie bezdomnych. 2 lata temu domu nie miało ponad 33 tysiące osób

Liczenie odbędzie się tej nocy. Uzyskane informacje mają pomóc samorządom w przygotowywaniu strategii rozwiązywania problemów społecznych. Najświeższe dane pomogą podejmować decyzje związanych z polityką mieszkaniową dotyczącą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV